Wieda na blogu Czesława Białczyńskiego # 14

Macedończycy i macedońska nauka, to jest cywilizacja macedońska, która oprócz najstarszego alfabetu fonetycznego i wielu innych osiągnięć dała światu dwa podstawowe pojęcia: „kosmos” i „historia”.

Są to mianowicie pojęcia, które Helenowie jako zapożyczenia wzięli od Macedończyków i używali ich, mówiąc, że pochodzą z ich własnego obszaru języka, ale nie posiadali ich odpowiedniej etymologii.

Co właściwie oznaczają rzeczowniki kosmos i historia?

5000 lat temu Chińczycy ofiarowywali pomalowane jajka wraz z nadejściem wiosny jako dowód życzliwości.

Podczas dynastii Ming (1368-1644) i Qing (1644-1911) tradycyjnie dawano czerwone jajka jako prezenty na wesela, na rocznicę urodzin i na przyjście na świat dzieci.

Jajka ofiarowane krewnym i znajomym były wyrazem radości i szczęścia. Ta tradycja była szczególnie zachowana podczas pełni księżyca.

O jajku pisano wiele we wszystkich krajach i językach świata. Jest ono również obecne od wieków w wielu różniących się od siebie kulturach, takich jak starożytny Egipt, Chiny, dawna Persja, czy też wczesnośredniowieczna Europa.

Co ciekawe, jajku zawsze przypisuje się pewne magiczne moce, które mają zostać wzmocnione poprzez jego zdobienie i farbowanie.

Także u Serbołużyczan jajko i pisanie jajek piórem (serbołuż. jejka pisać z pjerjom), jak nazywa się zdobienie wydmuszek, ma długie i stare tradycje.

Jeszcze stosunkowo niedawno, bo 50-70 lat temu, po zdobieniu jajka można było rozpoznać z którego łużyckiego miasta i wsi, a czasem nawet z której rodziny, pochodzi ozdobione jajko.

To Krąg Zodiaku.

Przyjęte wyjaśnienie jest takie, że zodiak to gwiezdny krąg, który obejmuje obszar nieba, który rozciąga się około 8 ° na północ lub południe (mierzoną na niebieskiej szerokości geograficznej) ekliptyki, pozornej ścieżki Słońca przez sferę niebieską w trakcie rok.

W astrologii zachodniej i dawniej astronomii zodiak jest podzielony na dwanaście znaków, z których każdy zajmuje 30 ° długości niebieskiej i z grubsza odpowiada konstelacjom: Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik i Ryby.

Podział ekliptyki na znaki zodiaku wywodzi się z astronomii babilońskiej („chaldejskiej”) z pierwszej połowy pierwszego tysiąclecia pne. Zodiak czerpie z gwiazd we wcześniejszych katalogach gwiazd babilońskich, takich jak katalog MUL.APIN, który powstał około 1000 roku pne.

Teraz jest coś bardzo interesującego…

Aikido to forma wschodniej, defensywnej sztuki walki, która wykorzystuje siłę przeciwnika do własnej obrony i jego unieszkodliwienia.

Obecna sytuacja, w której się znajdujemy, zachęca do analogicznego postępowania w obszarze subtelnych przestrzeni.

Paradoksalnie sytuacja, ponownego zwolnienia tempa życia i zamknięcia nas w domach, sprzyja przechwyceniu „energii” naszego przeciwnika i zaprzęgnięcia jej w służbie całej ludzkości.

W filmie tym pokrótce omawiam niektóre chwyty „Świadomościowego AIKIDO”, do sztuki stosowania którego każdy z nas jest na ten moment tak naprawdę zapraszany.

Trzy groby w jednej jamie, ułożone w sposób charakterystyczny dla pochówków z okresu neolitu i wczesnej epoki brązu – odkryto przypadkiem na polu w rejonie Raciborza (Śląskie).

Dokładne prace prowadzone będą jesienią.

Zdaniem archeologów szkieletów może być więcej.

 

Serbski archeolog Prof. Pesic uszeregował wszystkie odnalezione znaki w kulturze Vinca w alfabetyczne pismo literowe nazwane vinczańskim.

Zostało ono udokumentowane w 1987 roku w Mediolanie…i od tego momentu weszło do encyklopedii.

W większej lub mniejszej mierze, bezpośrednio lub pośrednio narody przejmowały litery z alfabetu vinczańskiego.

Adaptowany był cały znak lub tylko inspiracje.

W każdym razie pismo vinczańskie było źródłem pism dla wielu cywilizacji.

Wyjątkowy utwór na wyjątkowy czas przebudzenia Słowian i powrotu do korzeni.

Nagrany i stworzony wspólnie z Prometejem.

Prezentowany materiał to być może pierwszy Orzeł z całego stada.

Jesteśmy ciekawi waszych odczuć.