Summit News: Tajemniczy metalowy monolit odkryty w odległym rejonie pustyni Utah

Autor: Paul Joseph Watson / Summit News / @PrisonPlanet
Tłumaczenie automatyczne

Jakby rok 2020 nie mógł stać się bardziej dziwaczny, w odległej części pustyni Utah odkryto tajemniczy metalowy monolit w stylu Space Odyssey.

Kiedy pracownicy stanowi liczyli owce z helikoptera, zauważyli coś nie na miejscu – wysoki na 12 stóp metalowy monolit, który został zainstalowany w ustronnym miejscu skalnym.

Departament Bezpieczeństwa Publicznego Utah powiedział, że obiekt został znaleziony w „bardzo odległym” obszarze pustyni, celowo ukrywając swoją lokalizację, aby uniemożliwić ludziom próby odwiedzenia.

„Instalowanie konstrukcji lub dzieł sztuki bez zezwolenia na terenach publicznych zarządzanych przez władze federalne, bez względu na to, z jakiej planety pochodzisz, jest nielegalne” – powiedział minister.

„Jeden z biologów to ten, który to zauważył i właśnie przypadkiem przelecieliśmy bezpośrednio nad nim” – dodał Hutchings. „On na to:„ Whoa, whoa, whoa, odwróć się, zawróć! ”A ja na to:„ Co ”, a on na to:„ Tam jest to coś – musimy na to spojrzeć! ”. Zastanawialiśmy się, czy to coś, co NASA utknęła, czy coś? Czy odbijają od niego satelity? ”

Respondenci natychmiast porównali się do tajemniczego monolitu z klasycznego filmu Stanleya Kubricka z 1968 roku 2001: A Space Odyssey.

Monolit w filmie to czarna kamienna tablica odkryta po raz pierwszy przez grupę małp, które następnie zaczynają ewoluować, ucząc się używania narzędzi. Następnie na Księżycu znajduje się kolejny monolit, który wskazuje na trzeci w pobliżu Jowisza.

Chociaż rzekomo wiąże się z postępem w ludzkiej świadomości i ewolucji, prawdziwe znaczenie monolitu Kubricka jest dyskutowane od dziesięcioleci, a jednym z bardziej interesujących wyjaśnień jest to, że reprezentuje ekran filmowy, metaforę Kubricka próbującą zasygnalizować, że kosmiczny wyścig lata sześćdziesiąte nie były prawdziwe.

via Summit News

YouTube: Collative Learning
2001: A SPACE ODYSSEY Meaning of the Monolith Revealed PART 1 (2014 update)
https://youtu.be/MSo6s_xrj4c

2001: A SPACE ODYSSEY Meaning of the Monolith Revealed PART 2 (2014 update)
https://youtu.be/mpWMnlMIWAU

————————————–

Interia: Chiny wysłały statek kosmiczny na Księżyc

https://wydarzenia.interia.pl/swiat/news-chiny-wyslaly-statek-kosmiczny-na-ksiezyc,nId,4874438

Komunikat NASA

Wraz z Chang’e 5 Chiny podjęły próbę przyłączenia się do Stanów Zjednoczonych i byłego Związku Radzieckiego w celu uzyskania próbek księżycowych. Mamy nadzieję, że Chiny udostępnią swoje dane globalnej społeczności naukowej, aby pogłębić naszą wiedzę o Księżycu, tak jak zrobiły to nasze misje Apollo i program Artemis.