Connect with us

Wieda

Przegląd wiedy na blogu Czesława Białczyńskiego # Tydzień 13

Published

on

Nowy Rok Obrzędowy, czyli God i cykl nowych Godów słowiańscy rodzimowiercy rozpoczęli od Tanu Trzeciego Wielkiego – Jarych Godów, obchodzonych przez 7 dni od 20 do 26 marca każdego roku gwiezdnego/słonecznego. Święto to miało więc miejsce zaledwie 1-2 tygodnie temu, a obchodzona dzisiaj w Polsce powszechnie Wielkanoc jest dokładnie w 90% kopią, kalką przeniesioną żywcem do chrześcijaństwa i oprawioną w niezrozumiałą dla katolików liturgię – święcenia Wiechy-Palmy oraz kosza pełnego Jaj i Jadła – żertwy-ofiary i strawy bożej.

Upajając się tysiącleciami chińskiej tradycji obdarowywania się jajami w to święto, pamiętajmy o naszej słowiano-aryjskiej tradycji, tej którą w Wikipedii przypisuje Mezopotamii Temerskiej, a która pochodzi od Bharatu – (Haratu) – „Ludów Morza”, które w istocie były Ludami Har – Gór Harpątów (Karpat). jest równie stara jak ta chińska. Jajo czczono zapewne już w paleolicie czyli epoce kamienia, jako cud narodzin i źródło największej zagadki w dziejach – Co było wpierw – Pisanka czy Kura?

Przypominam ten artykuł z roku 2011 podczas przygotowań do wydania pełnego zapisu Trzeciego Tanu Wielkiego – Jarych Godów, w Księdze Tanów, w tomie I – Wiosna-Lato. Podaję też linki do innych artykułówe na ten temat na naszym blogu.

Pałac carski w Białowieży istniał 67 lat. Gdyby nie został rozebrany w 1961 roku byłby jedną z największych atrakcji północno-wschodniej Polski. Niestety znajduje się na czele listy perełek, które przetrwały wojnę (w ruinie ale jednak!) lecz mimo to musiały zniknąć z naszego krajobrazu. Tego losu natomiast nie podzieliła rezydencja magnacka w Białymstoku (notabene w fatalnym stanie w 1944 roku). Mówi się, że Stanisław Bukowski uratował Pałac Branickich, gdyż dowiódł niezbicie, że jego wyburzenie będzie wielką stratą dla rewolucji. Przypomnę, że Bukowski przytoczył historię zakładania Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski w 1920 roku, kiedy to z balkonu Pałacu Branickich przemawiali Marchlewski, Dzierżyński i Kon. Podobnie jak legendarny Hotel Ritz w Białymstoku – pałac carski w Białowieży nie zmieścił się w ideologicznej klatce budowniczych nowego, komunistycznego systemu.

Jeżeli materiały na kanale i blogu Prometej Wyzwolony uważasz za wartościowe możesz wesprzeć ich twórcę poprzez serwis PATRONITE: https://patronite.pl/Prometej bądź przelewając dowolną kwotę na konto: 61 1240 1082 1111 0010 8278 4709 Bartłomiej Góralski, jako tytuł przelewu wpisując: DAROWIZNA paypal.me/PrometeuszWyzwolony Obecnie planuje zakup tablicy interaktywnej wraz z rzutnikem, ktore pomogą mi zapewnić lepsza oprawę techniczną kolejnych odcinków.

1.Spis treści 00:00 ←kliknij, aby przejść ⬇rozwiń opis⬇ 2.Od redakcji 01:42 3.Pogłębienie religii 08:20 4.Wiersz Marii Konopnickiej 15:52 5.Kosmogonja okultystyczna 16:30 6.Barwy a podświadomość 31:55 7.Wielka zagadka 40:31 8.Miłość jako czynnyk ewol. we wszechświecie 56:26 9.Bóg o Tysiącu Imion 1:20:12 10.W poszukiwaniu Boga 1:27:54 11.Nowoczesne ruchy ezoteryczne 1:43:40 12.Luna Drexlerówna (wspomnienie pośmiertne) 1:52:06 13.Przegląd pism i książek 1:57:30 -Sursum Corda -Poezje- Maria Przewóska -Twierdza Ducha -Powieść- Stanisława Hausnerówna 1:58:49 -Polski Kal. astrol. na rok 1934 – Franciszek August Prengel 2:00:28 -12 typów ludzkich w astrologii – Franciszek August Prengel 2:02:32 14.KRONIKA: Uroczystość kremacji Dr. Annie Besant 2:03:25 15.KRONIKA: Architektura u Mayów 2:09:14

Skoro mówimy o Göbekli Tepe, chciałbym po prostu zadać kilka pytań na temat „słynnego” Filara 43, zwanego inaczej „filarem skorpiona i sępów”. Dodałbym „i torby, nie zapomnij o torbach” …
Czy to jest losowa kolekcja obrazów, czy ???
W moim artykule o „Czterech żywych stworzeniach” wyjaśniłem, że skorpion to jedyny znak zodiaku, który ma swojego sobowtóra: orła (właściwie sępa, a wkrótce przekonasz się dlaczego).
W swoich artykułach o znakach zodiaku pokazałem, że w rzeczywistości są one znacznikami kalendarza słonecznego, oznaczającymi część roku słonecznego, w której dane zwierzę ma swój okres godowy lub porodowy. Oczywiste coroczne wydarzenie, którego nie można przegapić …

Ponieważ asymilacja Germanów przez Słowian we wczesnym średniowieczu nie jest dostatecznie udowodniona, a jej nieprawdopodobnie szybkie tempo, olbrzymi obszar na jakim miała się ona dokonać oraz brak tzw. „narzędzi asymilacyjnych” po stronie przybyszów (Słowian), pozwoliłem sobie wyciągnąć prosty wniosek: taka asymilacja nie była możliwa i w moim przekonaniu nie miała miejsca w historii. Jednak, aby poprzeć lub odrzuć ten wniosek, postanowiłem przeanalizować inne przykłady asymilacji z innych stron Europy i świata. Efektem tego jest niniejszy artykuł.

Babilon, VII w.p.n.e., to okres rządów dynastii chaldejskiej na ziemiach Mezopotamii. Panujący dotychczas Asyryjczycy ulegli nowemu królowi Babilonii, Chaldejczykowi Nabopolasarowi, który jeszcze długo, wraz z Medami rozprawiał się z wrogami. Najsłynniejszy władca chaldejski- Nabuchodonozor II- sprawił, że miasto stało się stolicą całej Mezopotamii (Chaldei). Z rozkazu króla wzniesiono wiele wspaniałych budowli na czele z Bramą Isztar, zigguratem Etemenanki, pałacem Marduka E-sagil i pałacem samego Nabuchodonozora. Babilon przeżył największy rozwój w swojej historii. Po śmierci wielkiego zarządcy dynastia chaldejska znacznie osłabła, co doprowadziło z czasem do zajęcia Babilonu przez Persów i upadkiem Babilonii.

Ligatura ST

Podstawowe znaczenie: ruch energii, przepływ, coś jest płynne

Znaczenie przeciwstawne: „utrwalona”, zatrzymana energia, coś jest nieruchome

Bardzo obrazowym przykładem dla obu przedstawionych powyżej zastosowań ligatury „ST” są wyrazy ST-art ( energia zaczyna się „ruszać” ) i ST-op ( energia zatrzymuje się, ST-abilizuje ).

Znaczenie dodatkowe: nadanie formy, określenie kształtu, ujęcie w ramy


W trakcie niedawnej podróży na zachodnie tereny Polski odwiedziłem małe i ciche dzisiaj Lipiany, miejscowość obecnie w województwie zachodniopomorskim. Na przełomie VIII i IX wieku słowiańskie plemię Pyrzyczan założyło tam swój gród , stanowiący południową strażnicę obszaru zdominowanego przez większą grupę słowiańską-Pomorzan . Nazwa Pyrzyczanie dzisiaj kojarzy się nam z pyrami czyli po wielkopolsku ziemniakami. W starej jednak pomorskiej mowie pyri miało oznaczać zboże

Oto druga część wystąpienia dr Franca Zalewskiego ze Skaryszewa – Hotel Cyganeria podczas II Kosmicznego Festiwalu jaki odbył się w lipcu 2020 r. …… Dziękujemy za subskrypcje, łapki w górę oraz finansowe wsparcie naszej Fundacji u Źródeł. Szczegóły i numer konta podajemy poniżej.

Jak już informowaliśmy wcześniej w lutym 2021 r. powołaliśmy projekt pt. INTEGRACJA MEDIALNA, który to projekt łączy trzy kanały telewizyjne: Telewizja ATN, TV Strefa Kontaktu oraz Telewizję IMPULS w jeden pakiet programowy dla zabezpieczenia naszych widzów przed blokadami emisyjnymi / co miało już miejsce / lub likwidacją któregoś z naszych kanałów. Jednocześnie zapraszamy Państwa do oglądania filmów i programów, które na tym kanale już są zamieszczone.

Zachęcamy Państwa do dołączania do naszych grup na Facebooku: Sympatycy Telewizji ATN, Impuls Świadomej Wolności oraz Zwolennicy Czakramu Wawelskiego.

Gdy Kultura Pucharów Lejkowatych (KPL) rozszerzała swój zasięg zajmując środkową Europę, w jej centrum, na Kujawach około 3700 r. p.n.e. zaczyna tworzyć się nowa Kultura Amfor Kulistych (KAK). Gliniane garnki (od których kształtu przyjęło się nazywać tworzącą się kulturę) stały się głównym wyznacznikiem jej zasięgu. KAK rozwijała się i poszerzała swój obszar w trzech etapach tworząc tzw. Grupę Centralną (Polską), Grupę Zachodnią i Grupę Wschodnią.

Continue Reading

Wieda

Czesław Białczyński: Jednia, czyli Sławia, Jedność, Zjednoczenie, Wspólnota

Published

on

By

Siostry i Bracia w Prawdzie, w Wiedzie, w Wedzie, w Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej, w Wierze Przyrody

Siostry i Bracia w Jedności – W JEDNI! !!

Siostry i Bracia w Prawdzie, w Wiedzie, w Wedzie, w Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej, w Wierze Przyrody

Siostry i Bracia w Jedności – W JEDNI! !!

Jednia czyli Jedń – co to jest? Słyszeliście o Jawi, Prawi i Nawi, ale mało kto mówi o JEDNI, a tymczasem Jedń albo Jednia jest to pojęcie najważniejsze z punktu widzenia  naszej strategii przetrwania kulturowego jako Cywilizacji Słowiańskiej. Jednia jest pojęciem kluczowym, które ustanawia absolutny Ład w całym naszym życiu i postępowaniu, wyznacza wielki cel do jakiego zmierzamy i określa wszystkie małe drobne cele po drodze, które musimy osiągnąć ażeby spełnić ten Wielki Cel – Wielką Zmianę.

Ostatnio dokonano nowych odkryć w grodzie Chodlik. To gród Wiślan położony w pobliżu granicy Małopolski, Lubelskiego, Podkarpackiego oraz Świętokrzyskiego. Przy tej okazji napisałem – Co następuje:

Opisuje się tutaj co prawda ostatnią fazę upadku starożytnego Imperium Lechitów – czas od VIII do X wieku, czyli lata 700-966, ale zawsze to coś, ostatnie ślady po dawnej świetności.

Była to faza po złamaniu gospodarczym, ludnościowym i cywilizacyjnym Wielkiej Wspólnoty Ludów Białego Lądu (Białego Lądu rozumianego jako Północna Eurazja), faza którą tutaj odczytuje się i obserwuje archeologicznie bez powiązania z całością, jako ślad widzialny wyłącznie na obszarze ziem, które dzisiaj nazywamy Polską, w wyniku okrojenia terytorium Rzeczpospolitej Obojga Narodów przez rozbiory a potem decyzjami Stalina po Drugiej Wojnie Światowej.

Pamiętajmy, że w okresie poprzedzającym bezpośrednio Upadek Imperium Lechitów doszło do załamania kulturowego na skalę całego kontynentu, załamania które nastąpiło po obustronnym wyniszczeniu przeciwników Wielkimi Wojnami Romajskimi. Wojny te toczone były z Imperium Rzymskim przez Barbarię, czyli HARHARIĘ / GARGARIĘ / WARWARIĘ = Wielką Lechię = Konfederację Ludów Północy. Ta wojna toczyła się od koło 100 roku p.n.e. do 476 roku n.e..

Okres Wandalski i Huński mimo, że zakończył czasy rządów Zachodniego Imperium Rzymskiego na kontynencie Europejskim nie stanowił wcale końca tych zmagań, ponieważ nie udało się rozbić Cesarstwa Wschodniego. Wojna trwała więc przez kolejne stulecia – w Okresie Awarskim i w późniejszych, a toczyła się zarówno z Cesarstwem Wschodnim jak i z fragmentami odradzającego się i dekonstruowanego w nowej formie Zachodniorzymskiego Imperium Niewolniczego pod berłem Watykanu. 

Konsekwencją owego długotrwałego okresu wojen było całkowite załamanie Cywilizacji Zachodniej, separacja Europy od pozostałej części Euro-Azji zerwanie ciągłości kulturowej ze Wschodem  i 1000 lat Ciemności, czyli Średniowiecze, które wymazało w Europie niemalże wszystkie starożytne zdobycze cywilizacyjne i odkrycia. Dokonywano ich później z mozołem „na nowo”, w następnych stuleciach.

Ta Wielka Wojna Cywilizacji ma od tysiącleci charakter globalny i toczy się nadal na naszych oczach współcześnie.

Polacy jako najbardziej na Zachód wysunięty odłam Słowiańszczyzny – SŁAWII – żyjący w samym SERCU ŚWIATA odgrywają przez cały ten czas najważniejszą rolę w tym odwiecznym konflikcie.

Jest to wciąż niezmiennie wojna proponowanego Systemu Prawdziwej Wiecowej Wolności i Równości Społecznej, Systemu Obywatelskiego, Prawdziwej WSPÓLNOTY, czyli prawdziwej demokracji – z królującym nadal w Cywilizacji Zachodniej niewolnictwem przybierającym różne formy pseudo-demokracji, które są w istocie kolejnymi kamuflażami Systemu Wyzysku / i kontynuacją Systemu Pan-Niewolnik oraz kontynuacją światopoglądowego faszyzmu  tzw elit finansowych, czyli  współczesnego Banksteryzmu Światowego.

Po której stronie tego konfliktu stoimy jako Wolni Ludzie? To pytanie retoryczne. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach linia podziału na Wschód i Zachód jest mniej aktualna niż INNA LINIA, przebiegająca ponad geograficznymi granicami  – Linia Podziału: Panowie ( czyli Banksterzy, Posiadacze Dóbr Światowych) – Niewolnicy (Społeczeństwo Świata, pozostała część Ludzkości).”

Kto by pomyślał, że odkrycie z VIII wieku na naszych obecnych polskich ziemiach może doprowadzić jakiegoś Polaka do takiej OSOBISTEJ syntezy w opisie aktualnej rzeczywistości?!! Przyznacie że to nie jest przeciętna świadomość korzeni polskości i starożytności naszego Sławiańskiego Rodu wśród Polaków. Nie jest to wykład z podręcznika historii.

TAK MOŻNA MYŚLEĆ I MÓWIĆ TYLKO GDY MAMY ŚWIADOMOŚĆ SWOICH FAKTYCZNYCH KORZENI – ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO FAKTYCZNEGO MIEJSCA W STAROŻYTNEJ HISTORII W JAKIEJ JAKO NARÓD UCZESTNICZYLIŚMY. 

TAKIE myślenie pokazuje siłę Jedni, siłę Świadomości Światła Świata i siłę świadomości własnych Korzeni, siłę cywilizacji która tkwi w naszych genach , w podświadomej pamięci każdego z nas  Słowian, w duszy i sercu każdej Słowiano-Aryjki, każdej Polki i każdego Polaka, ale siłę, która wypływa wyłącznie ze świadomości naszej mitologii i Wiary Przyrodzonej Słowian, ze świadomości  naszego polskiego języka, języka w jakim mówimy, myślimy i piszemy.

Sławia, o której jako o filozoficznym pojęciu, tak jakoś mało w ogóle mówimy – jest Najważniejszym elementem tej świadomości Narodowej, najważniejszym dlatego że to  ona właśnie jest Najwyższym Bytem-Istem,  jest ową wszechogarniającą WSZYSTKO Jednią.

Jako na Górze tako na Dole, na tym naszym Łez Padole.

Czy rzeczywiście musi to być Padół łez i Zgrzytania zębów – czyli Piekło na Ziemi?

Nie! Nie musi!

Dalszy ciąg na stronie autora:

https://bialczynski.pl/2021/09/26/czeslaw-bialczynski-jednia-czyli-slawia-%e2%86%92-jednosc-%e2%86%92-zjednoczenie-%e2%86%92-wspolnota-sosnowiec-25-09-2021/

Continue Reading

Wieda

POWRÓT DO JEDWABNEGO [2021] PL

Published

on

By

Film został usunięty z YouTube. Wojciech Sumliński zapowiedział proces sądowy z medialnym gigantem. Można go wesprzeć na stronie: STOP cenzurze wolnych mediów! | #Powrót_do_Jedwabnego i proces z YouTube!

https://zrzutka.pl/869jy4


POWRÓT DO JEDWABNEGO

Kulminacyjna praca Wojciecha Sumlińskiego, która udowadnia, że w polsko – żydowskiej teraźniejszości nie ma końca przeszłości.

Długofalowa mistyfikacja zmierzająca do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń opisana w 100 minutowej dawce dyskomfortu, odmieniającej sposób patrzenia na naszą rzeczywistość. Film “Powrót do Jedwabnego” jest alarmem – zrealizowanym dzięki wsparciu 4.000 darczyńców.

Autorzy filmu deklarują zezwolenie na kopiowanie filmu i przesyłanie go własnymi kanałami, w tym również na publikowanie go na swoich kanałach w serwisie YouTube. Twórcy zastrzegają, iż film ma charakter niekomercyjny, toteż nie udzielają zgody na powielanie filmu w celach zarobkowych.

Książka “Powrót do Jedwabnego 3. To tylko POLIN” dostępna jest – w cenie promocyjnej – pod linkiem:

https://sumlinski.com.pl/ksiazki/121-powrot-do-jedwabnego-3-to-tylko-polin.html

Continue Reading

Wieda

Cezary Stawski (Vedamir): Proces zmian nabiera tempa… Rzecz o 12 helisach DNA

Published

on

By

Continue Reading

Popularne

© 2020-2021 Wieda.pl