Przegląd wiedy na blogu Czesława Białczyńskiego # Tydzień 13

Nowy Rok Obrzędowy, czyli God i cykl nowych Godów słowiańscy rodzimowiercy rozpoczęli od Tanu Trzeciego Wielkiego – Jarych Godów, obchodzonych przez 7 dni od 20 do 26 marca każdego roku gwiezdnego/słonecznego. Święto to miało więc miejsce zaledwie 1-2 tygodnie temu, a obchodzona dzisiaj w Polsce powszechnie Wielkanoc jest dokładnie w 90% kopią, kalką przeniesioną żywcem do chrześcijaństwa i oprawioną w niezrozumiałą dla katolików liturgię – święcenia Wiechy-Palmy oraz kosza pełnego Jaj i Jadła – żertwy-ofiary i strawy bożej.

Upajając się tysiącleciami chińskiej tradycji obdarowywania się jajami w to święto, pamiętajmy o naszej słowiano-aryjskiej tradycji, tej którą w Wikipedii przypisuje Mezopotamii Temerskiej, a która pochodzi od Bharatu – (Haratu) – „Ludów Morza”, które w istocie były Ludami Har – Gór Harpątów (Karpat). jest równie stara jak ta chińska. Jajo czczono zapewne już w paleolicie czyli epoce kamienia, jako cud narodzin i źródło największej zagadki w dziejach – Co było wpierw – Pisanka czy Kura?

Przypominam ten artykuł z roku 2011 podczas przygotowań do wydania pełnego zapisu Trzeciego Tanu Wielkiego – Jarych Godów, w Księdze Tanów, w tomie I – Wiosna-Lato. Podaję też linki do innych artykułówe na ten temat na naszym blogu.

Pałac carski w Białowieży istniał 67 lat. Gdyby nie został rozebrany w 1961 roku byłby jedną z największych atrakcji północno-wschodniej Polski. Niestety znajduje się na czele listy perełek, które przetrwały wojnę (w ruinie ale jednak!) lecz mimo to musiały zniknąć z naszego krajobrazu. Tego losu natomiast nie podzieliła rezydencja magnacka w Białymstoku (notabene w fatalnym stanie w 1944 roku). Mówi się, że Stanisław Bukowski uratował Pałac Branickich, gdyż dowiódł niezbicie, że jego wyburzenie będzie wielką stratą dla rewolucji. Przypomnę, że Bukowski przytoczył historię zakładania Tymczasowego Komitetu Rewolucyjnego Polski w 1920 roku, kiedy to z balkonu Pałacu Branickich przemawiali Marchlewski, Dzierżyński i Kon. Podobnie jak legendarny Hotel Ritz w Białymstoku – pałac carski w Białowieży nie zmieścił się w ideologicznej klatce budowniczych nowego, komunistycznego systemu.

Jeżeli materiały na kanale i blogu Prometej Wyzwolony uważasz za wartościowe możesz wesprzeć ich twórcę poprzez serwis PATRONITE: https://patronite.pl/Prometej bądź przelewając dowolną kwotę na konto: 61 1240 1082 1111 0010 8278 4709 Bartłomiej Góralski, jako tytuł przelewu wpisując: DAROWIZNA paypal.me/PrometeuszWyzwolony Obecnie planuje zakup tablicy interaktywnej wraz z rzutnikem, ktore pomogą mi zapewnić lepsza oprawę techniczną kolejnych odcinków.

1.Spis treści 00:00 ←kliknij, aby przejść ⬇rozwiń opis⬇ 2.Od redakcji 01:42 3.Pogłębienie religii 08:20 4.Wiersz Marii Konopnickiej 15:52 5.Kosmogonja okultystyczna 16:30 6.Barwy a podświadomość 31:55 7.Wielka zagadka 40:31 8.Miłość jako czynnyk ewol. we wszechświecie 56:26 9.Bóg o Tysiącu Imion 1:20:12 10.W poszukiwaniu Boga 1:27:54 11.Nowoczesne ruchy ezoteryczne 1:43:40 12.Luna Drexlerówna (wspomnienie pośmiertne) 1:52:06 13.Przegląd pism i książek 1:57:30 -Sursum Corda -Poezje- Maria Przewóska -Twierdza Ducha -Powieść- Stanisława Hausnerówna 1:58:49 -Polski Kal. astrol. na rok 1934 – Franciszek August Prengel 2:00:28 -12 typów ludzkich w astrologii – Franciszek August Prengel 2:02:32 14.KRONIKA: Uroczystość kremacji Dr. Annie Besant 2:03:25 15.KRONIKA: Architektura u Mayów 2:09:14

Skoro mówimy o Göbekli Tepe, chciałbym po prostu zadać kilka pytań na temat „słynnego” Filara 43, zwanego inaczej „filarem skorpiona i sępów”. Dodałbym „i torby, nie zapomnij o torbach” …
Czy to jest losowa kolekcja obrazów, czy ???
W moim artykule o „Czterech żywych stworzeniach” wyjaśniłem, że skorpion to jedyny znak zodiaku, który ma swojego sobowtóra: orła (właściwie sępa, a wkrótce przekonasz się dlaczego).
W swoich artykułach o znakach zodiaku pokazałem, że w rzeczywistości są one znacznikami kalendarza słonecznego, oznaczającymi część roku słonecznego, w której dane zwierzę ma swój okres godowy lub porodowy. Oczywiste coroczne wydarzenie, którego nie można przegapić …

Ponieważ asymilacja Germanów przez Słowian we wczesnym średniowieczu nie jest dostatecznie udowodniona, a jej nieprawdopodobnie szybkie tempo, olbrzymi obszar na jakim miała się ona dokonać oraz brak tzw. „narzędzi asymilacyjnych” po stronie przybyszów (Słowian), pozwoliłem sobie wyciągnąć prosty wniosek: taka asymilacja nie była możliwa i w moim przekonaniu nie miała miejsca w historii. Jednak, aby poprzeć lub odrzuć ten wniosek, postanowiłem przeanalizować inne przykłady asymilacji z innych stron Europy i świata. Efektem tego jest niniejszy artykuł.

Babilon, VII w.p.n.e., to okres rządów dynastii chaldejskiej na ziemiach Mezopotamii. Panujący dotychczas Asyryjczycy ulegli nowemu królowi Babilonii, Chaldejczykowi Nabopolasarowi, który jeszcze długo, wraz z Medami rozprawiał się z wrogami. Najsłynniejszy władca chaldejski- Nabuchodonozor II- sprawił, że miasto stało się stolicą całej Mezopotamii (Chaldei). Z rozkazu króla wzniesiono wiele wspaniałych budowli na czele z Bramą Isztar, zigguratem Etemenanki, pałacem Marduka E-sagil i pałacem samego Nabuchodonozora. Babilon przeżył największy rozwój w swojej historii. Po śmierci wielkiego zarządcy dynastia chaldejska znacznie osłabła, co doprowadziło z czasem do zajęcia Babilonu przez Persów i upadkiem Babilonii.

Ligatura ST

Podstawowe znaczenie: ruch energii, przepływ, coś jest płynne

Znaczenie przeciwstawne: „utrwalona”, zatrzymana energia, coś jest nieruchome

Bardzo obrazowym przykładem dla obu przedstawionych powyżej zastosowań ligatury „ST” są wyrazy ST-art ( energia zaczyna się „ruszać” ) i ST-op ( energia zatrzymuje się, ST-abilizuje ).

Znaczenie dodatkowe: nadanie formy, określenie kształtu, ujęcie w ramy


W trakcie niedawnej podróży na zachodnie tereny Polski odwiedziłem małe i ciche dzisiaj Lipiany, miejscowość obecnie w województwie zachodniopomorskim. Na przełomie VIII i IX wieku słowiańskie plemię Pyrzyczan założyło tam swój gród , stanowiący południową strażnicę obszaru zdominowanego przez większą grupę słowiańską-Pomorzan . Nazwa Pyrzyczanie dzisiaj kojarzy się nam z pyrami czyli po wielkopolsku ziemniakami. W starej jednak pomorskiej mowie pyri miało oznaczać zboże

Oto druga część wystąpienia dr Franca Zalewskiego ze Skaryszewa – Hotel Cyganeria podczas II Kosmicznego Festiwalu jaki odbył się w lipcu 2020 r. …… Dziękujemy za subskrypcje, łapki w górę oraz finansowe wsparcie naszej Fundacji u Źródeł. Szczegóły i numer konta podajemy poniżej.

Jak już informowaliśmy wcześniej w lutym 2021 r. powołaliśmy projekt pt. INTEGRACJA MEDIALNA, który to projekt łączy trzy kanały telewizyjne: Telewizja ATN, TV Strefa Kontaktu oraz Telewizję IMPULS w jeden pakiet programowy dla zabezpieczenia naszych widzów przed blokadami emisyjnymi / co miało już miejsce / lub likwidacją któregoś z naszych kanałów. Jednocześnie zapraszamy Państwa do oglądania filmów i programów, które na tym kanale już są zamieszczone.

Zachęcamy Państwa do dołączania do naszych grup na Facebooku: Sympatycy Telewizji ATN, Impuls Świadomej Wolności oraz Zwolennicy Czakramu Wawelskiego.

Gdy Kultura Pucharów Lejkowatych (KPL) rozszerzała swój zasięg zajmując środkową Europę, w jej centrum, na Kujawach około 3700 r. p.n.e. zaczyna tworzyć się nowa Kultura Amfor Kulistych (KAK). Gliniane garnki (od których kształtu przyjęło się nazywać tworzącą się kulturę) stały się głównym wyznacznikiem jej zasięgu. KAK rozwijała się i poszerzała swój obszar w trzech etapach tworząc tzw. Grupę Centralną (Polską), Grupę Zachodnią i Grupę Wschodnią.