Masowe protesty w Grecji w odpowiedzi na wykluczanie z życia społecznego osób niezaszczepionych

Grecja jest kolejnym krajem europejskim, który został dotknięty masowymi protestami po tym, jak rząd ogłosił, że nieszczepieni otrzymają zakaz odwiedzania barów, restauracji, kin i innych miejsc publicznych.

Tysiące demonstrantów przybyło do Aten i Salonik, a tłumy skandowały „Ręce precz od naszych dzieci!” i trzymały tabliczki z napisem „Odmawiamy trucizny szczepionkowej”.

Wszyscy pracownicy domów opieki i pracownicy szpitali będą musieli otrzymać szczepionkę od 16 sierpnia, inaczej mogą stracić pracę.

Nastolatki w wieku 15 lat będą również zachęcane do zaszczepienia się za zgodą rodziców, co jest kolejną zmianą, która rozgniewała protestujących.

Premier Kyriakos Mitsotakis powiedział, że nowe środki, które wejdą w życie w piątek i będą obowiązywać do końca sierpnia, są karą dla Greków, którzy zbyt dobrze się bawią i odmawiają przyjęcia szczepionki.

„Po półtora roku nikt nie może już twierdzić, że nie zna się na koronawirusie” – powiedział Mitsotakis. „Kraj nie zamknie się ponownie z powodu postaw niektórych ludzi… To nie Grecja jest niebezpieczna, ale niezaszczepieni Grecy”.

Jak pisaliśmy wczoraj, policja w Paryżu została zmuszona do użycia gazu łzawiącego, aby rozproszyć buntowników, którzy byli zirytowani rządowym planem nałożenia podobnych środków, w tym zakazu korzystania z transportu publicznego osobom nieszczepionym.

Miasta w całej Francji zostały dotknięte demonstracjami, a ruch żółtych kamizelek, który zakończył się w wyniku pierwszej blokady w marcu 2020 r., podobno został wskrzeszony.

Istnieją plany wdrożenia jakiejś formy „paszportu szczepionkowego” w praktycznie każdym większym kraju zachodnim, ale sądząc po dotychczasowej reakcji, napotka on ogromny opór opinii publicznej.

Autor: Paul Joseph Watson / Summit News

Źródło: https://summit.news/2021/07/15/mass-protests-in-greece-in-response-to-unvaccinated-being-banned-from-social-life/