Martin Armstrong: 250 milionów protestujących w Indiach

Autor: Martin Armstrong / Armstrong Economics

Przez wieki Indie były źródłem handlu przyprawami. Krzysztof Kolumb sądził, że odkrył skrót do Indii, ale wpadł na Amerykę. Różne przyprawy w Indiach były również używane do praktyk takich jak joga, medytacja i ajurweda. Są głęboko zakorzenione w kulturze Indii i Azji Południowej. Dziś, tak jak to było od tysięcy lat, te zioła powszechnie używane w tych praktykach, takie jak kurkuma, imbir i ashwagandha, są eksportowane z Indii. Tymczasem premier Indii Modi zadał ludziom kolejny szybki cios.

Indyjscy rolnicy protestują obecnie przeciwko niesprawiedliwym nowym prawom rolnym, co spowodowało, że 250 milionów ludzi dołączyło do protestu przeciwko tyranii rządu Modiego, który ustanowił nowe kontrowersyjne przepisy dotyczące rolnictwa. Rząd Indii ustanowił trzy nowe prawa rolne we wrześniu 2020 r. Wcześniej rząd ustalał ceny różnych upraw, co oznaczało, że rolnicy mieli zagwarantowane minimalne zyski za swoją pracę. Jednak zgodnie z tymi nowymi przepisami, Modi skierował rolników do bezpośredniej sprzedaży do firm i sprzedawców, co oznacza, że ​​rolnicy nie mają już gwarancji tych samych minimalnych zysków. Teraz muszą sami negocjować, jeśli chodzi o znalezienie nabywców.

Według Centrum Zasobów Biznesu i Praw Człowieka przez ostatnie dwa tygodnie, ponad 250 milionów indyjskich rolników protestuje przeciwko tym nowym prawom rolnym w stolicy Indii New Delhi. Wielu protestujących zignorowało również ograniczenia dotyczące pandemii koronawirusa. Protesty spowodowały zamknięcie głównych autostrad, sklepów, rynków i nie tylko (zobacz The Guardian). Uczestnicy twierdzą, że nie zaprzestaną protestów, dopóki rząd ich nie wysłucha (patrz India Times).

Źródło:

https://www.armstrongeconomics.com/world-news/civil-unrest/250-million-protest-in-india-almost-the-population-of-the-united-states/Protesty mają wielowymiarowe oblicze. Częśc komentatorów twierdzi, że są sponsorowane przez Chiny w związku z zastopowaniem technologii 5G Huaweii na rzecz rodzimych rozwiązań. Premier Wielkiej Brytanii, Boris Johnson oskarża o protesty Pakistan.