J. G. D u Czesława Białczyńskiego: Łucznica – Słońcestanie

Autor: J. G. D

Jest dzień…a może noc….szaro , granatowo. Po latach czterdziestu czterech odwiedził mnie śpiącego. Na grudnia 16 uwagę mą zwrócił… dlaczego? Umarłym był dopiero dwudziestego dziewiątego.

Lecz wiem że…. o Łucznicy , tu tu słyszałem i mięsa jadać zaniechać zachciałem z dziećmi swymi ot tak dla swady nikomu. 3 dni ciemności , którymi nas to straszą

dwudziestego pierwszego niczym innym będą tylko słońca staniem W bezruchu w domach pozostać nam każą a to bramy otwarte na światy zostaną.

I spotkam się z nim czym niegdyś chciałem jak Wy spotkacie swych ojców , matki, braci , sióstr A jeszcze inni Mickiewicza Adama, Batorego czy Dumną Świętosławę Sygrydą przezwaną.

Planety na niebie jak bogi stare dzisiaj tylko już nielicznym znane ukazać nowe prawa maluczkim nakażą Serca głosem miarowym krokami podążaj , bo z nim tylko prawda … nie bój się , nie zbłądzisz… Wielki Duchem jesteś , Lachów geny nosisz

A dzisiejsi władcy  jak kapłani Egiptu ciemny lud chcą zwodzić Słońce zasłonić , grzechem grzbiet mu obić Ze ściemakoroną świata nowego próg przekroczyć Niewolników chłostą dalej garby smagać Lecz Świadomość Nieskończenie Boska to nie egregory z których moc już trysła Ale nasza iskra ISKRA ..Światła Świata Serc Nieposkromionych….

…Po ruszeniu Słońca Moc czuć będziemy Tak do końca grudnia aniżeli. Za to grom z jasnego nieba 6 stycznia nam obwieścieli Radosny zarówno jak i smutny Gadzinom i przecherom… To się w głowie zmieści. A gdy ciemno będzie i głodno wszędzie Nie bój żyć się skromnie ale pomóż w biedzie Swemu bratu, ojcu , rodakowi, sąsiedzie. Iskra Rodu Siłą, błyskiem i nadzieją Dziady o tym wiedzą, niechybnie w nasz czas przydzieją. A kiedy już tu będą bać się nie ma czego Te nasze stare dusze dmieć w trąby nam zechcą. I wtedy powstanie w nas ta Moc ta Siła Która dokonać wszystkiego będzie jest i była.

Całość wraz z pięknymi zdjęciami na blogu Czesława Białczyńskiego.