Connect with us

Wieda

AstroNET: Niebo w trzecim tygodniu grudnia 2020 roku

Published

on

Autor: Ariel Majcher / AstroNET Polski Portal Astronomiczny

Przed nami ostatni miesiąc kalendarzowej jesieni. W poniedziałek 21 grudnia przed południem naszego czasu Słońce osiągnie najbardziej na południe wysunięty punkt ekliptyki i na półkuli północnej Ziemi zacznie się astronomiczna zima. 3,5 dnia wcześniej Słońce przejdzie z gwiazdozbioru Wężownika do gwiazdozbioru Strzelca, w którym pozostanie do 19 stycznia, do wieczora naszego czasu. 21 grudnia zdarzy się najkrótszy dzień na półkuli północnej, lecz najwcześniejszy zachód Słońca miał już miejsce w minioną sobotę 12 grudnia i wieczorem dzień się już wydłuża. W niedzielę 20 grudnia Słońce zajdzie prawie 2 minuty później, niż w dniu swojego najwcześniejszego zachodu.

W ostatnim tygodniu jesieni Księżyc zacznie się pojawiać na niebie wieczornym, by w środku tygodnia minąć bardzo ciasną teraz parę planet Jowisz i Saturn. Niestety obie planety wraz z Księżycem szybko znikają z nieboskłonu. Zdecydowanie dłużej, już po zapadnięciu ciemności, można obserwować pozostałe planety zewnętrzne, czyli Neptuna, Marsa i Urana. O świcie coraz niżej nad widnokręgiem pokazuje się planeta Wenus, która pod koniec tygodnia przejdzie bardzo blisko często tu opisywanej gwiazdy Graffias.

W najbliższych dniach najciekawsze zjawiska na niebie zdarzą się wieczorem, gdzie do coraz ciaśniejszej pary dwóch największych planet Układu Słonecznego dołączy cienki sierp Księżyca tuż po nowiu. Srebrny Glob przeszedł przez nów w poniedziałek 14 grudnia kwadrans po godzinie 17 polskiego czasu. Niestety Księżyc wędruje teraz na południe od ekliptyki i mimo, że jej nachylenie do wieczornego widnokręgu zaczyna się szybko zwiększać, to na możliwość dostrzeżenia Księżyca po zmierzchu trzeba poczekać do środy 16 grudnia. Tego wieczora o zmierzchu naturalny satelita Ziemi zajmie pozycję na wysokości zaledwie 3°, prezentując tarczę w fazie 5%. Do odszukania Księżyca można wykorzystać świecącą kilka stopni wyżej parę planet Jowisz-Saturn. Księżyca należy szukać w odległości 10° na godzinie 5. względem planet.

Dobę później Księżyc pokaże się w odległości 6° na lewo od planet, znajdujących się wtedy jeszcze bliżej siebie. W momencie pokazanym na mapce dla tego dnia Księżyc zwiększy swoją fazę do 11%.

Planety Jowisz i Saturn bardzo szybko zbliżają się do koniunkcji, do której dojdzie w następny poniedziałek 21 grudnia. W trakcie tygodnia dystans między nimi zmniejszy się od 48 minut kątowych w poniedziałek 14 grudnia do zaledwie 10′ w niedzielę 20 grudnia. Obecnie Jowisz świeci blaskiem -2 magnitudo, przy średnicy tarczy 34″, natomiast Saturn ma blask o 2,6 magnitudo mniejszy, jak również tarczę, której średnica wynosi 15″.

Przez lornetki i teleskopy można obserwować najjaśniejsze księżyce obu planet, choć w tym momencie jest to trudne, ze względu na niskie położenie planet nad widnokręgiem i jasne tło nieba. Tytan, najjaśniejszy księżyc Saturna przez swoją maksymalną elongację przejdzie w piątek 18 grudnia. Tym razem jest to elongacja zachodnia.

Warto przygotować się na niedzielę 20 grudnia, gdy nadarzy się chyba ostatnia okazja w tym sezonie obserwacyjnym na złowienie dwóch cieni księżyców galileuszowych na tarczy Jowisza. Lecz chwila ta będzie krótka, zaledwie 26 minut. Natomiast w piątek dojdzie do ciekawego zdarzenia: najpierw Ganimedes wyjdzie z cienia Jowisza, by kilka minut później Europa schowała się za jego tarczę. A zatem pojawi się księżyc na wschód od największej planety Układu Słonecznego, a zaraz potem zniknie księżyc po jej zachodniej stronie.

Całość, wraz z łączami do źródeł, mapami oraz harmonogramem zjawisk w układzie księżyców galileuszowych Jowisza znajduje się na stronie autora:

https://news.astronet.pl/index.php/2020/12/15/niebo-w-trzecim-tygodniu-grudnia-2020-roku/
Continue Reading

Wieda

Czesław Białczyński: Jednia, czyli Sławia, Jedność, Zjednoczenie, Wspólnota

Published

on

By

Siostry i Bracia w Prawdzie, w Wiedzie, w Wedzie, w Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej, w Wierze Przyrody

Siostry i Bracia w Jedności – W JEDNI! !!

Siostry i Bracia w Prawdzie, w Wiedzie, w Wedzie, w Wierze Przyrodzonej Słowiańskiej, w Wierze Przyrody

Siostry i Bracia w Jedności – W JEDNI! !!

Jednia czyli Jedń – co to jest? Słyszeliście o Jawi, Prawi i Nawi, ale mało kto mówi o JEDNI, a tymczasem Jedń albo Jednia jest to pojęcie najważniejsze z punktu widzenia  naszej strategii przetrwania kulturowego jako Cywilizacji Słowiańskiej. Jednia jest pojęciem kluczowym, które ustanawia absolutny Ład w całym naszym życiu i postępowaniu, wyznacza wielki cel do jakiego zmierzamy i określa wszystkie małe drobne cele po drodze, które musimy osiągnąć ażeby spełnić ten Wielki Cel – Wielką Zmianę.

Ostatnio dokonano nowych odkryć w grodzie Chodlik. To gród Wiślan położony w pobliżu granicy Małopolski, Lubelskiego, Podkarpackiego oraz Świętokrzyskiego. Przy tej okazji napisałem – Co następuje:

Opisuje się tutaj co prawda ostatnią fazę upadku starożytnego Imperium Lechitów – czas od VIII do X wieku, czyli lata 700-966, ale zawsze to coś, ostatnie ślady po dawnej świetności.

Była to faza po złamaniu gospodarczym, ludnościowym i cywilizacyjnym Wielkiej Wspólnoty Ludów Białego Lądu (Białego Lądu rozumianego jako Północna Eurazja), faza którą tutaj odczytuje się i obserwuje archeologicznie bez powiązania z całością, jako ślad widzialny wyłącznie na obszarze ziem, które dzisiaj nazywamy Polską, w wyniku okrojenia terytorium Rzeczpospolitej Obojga Narodów przez rozbiory a potem decyzjami Stalina po Drugiej Wojnie Światowej.

Pamiętajmy, że w okresie poprzedzającym bezpośrednio Upadek Imperium Lechitów doszło do załamania kulturowego na skalę całego kontynentu, załamania które nastąpiło po obustronnym wyniszczeniu przeciwników Wielkimi Wojnami Romajskimi. Wojny te toczone były z Imperium Rzymskim przez Barbarię, czyli HARHARIĘ / GARGARIĘ / WARWARIĘ = Wielką Lechię = Konfederację Ludów Północy. Ta wojna toczyła się od koło 100 roku p.n.e. do 476 roku n.e..

Okres Wandalski i Huński mimo, że zakończył czasy rządów Zachodniego Imperium Rzymskiego na kontynencie Europejskim nie stanowił wcale końca tych zmagań, ponieważ nie udało się rozbić Cesarstwa Wschodniego. Wojna trwała więc przez kolejne stulecia – w Okresie Awarskim i w późniejszych, a toczyła się zarówno z Cesarstwem Wschodnim jak i z fragmentami odradzającego się i dekonstruowanego w nowej formie Zachodniorzymskiego Imperium Niewolniczego pod berłem Watykanu. 

Konsekwencją owego długotrwałego okresu wojen było całkowite załamanie Cywilizacji Zachodniej, separacja Europy od pozostałej części Euro-Azji zerwanie ciągłości kulturowej ze Wschodem  i 1000 lat Ciemności, czyli Średniowiecze, które wymazało w Europie niemalże wszystkie starożytne zdobycze cywilizacyjne i odkrycia. Dokonywano ich później z mozołem „na nowo”, w następnych stuleciach.

Ta Wielka Wojna Cywilizacji ma od tysiącleci charakter globalny i toczy się nadal na naszych oczach współcześnie.

Polacy jako najbardziej na Zachód wysunięty odłam Słowiańszczyzny – SŁAWII – żyjący w samym SERCU ŚWIATA odgrywają przez cały ten czas najważniejszą rolę w tym odwiecznym konflikcie.

Jest to wciąż niezmiennie wojna proponowanego Systemu Prawdziwej Wiecowej Wolności i Równości Społecznej, Systemu Obywatelskiego, Prawdziwej WSPÓLNOTY, czyli prawdziwej demokracji – z królującym nadal w Cywilizacji Zachodniej niewolnictwem przybierającym różne formy pseudo-demokracji, które są w istocie kolejnymi kamuflażami Systemu Wyzysku / i kontynuacją Systemu Pan-Niewolnik oraz kontynuacją światopoglądowego faszyzmu  tzw elit finansowych, czyli  współczesnego Banksteryzmu Światowego.

Po której stronie tego konfliktu stoimy jako Wolni Ludzie? To pytanie retoryczne. Pamiętajmy, że w dzisiejszych czasach linia podziału na Wschód i Zachód jest mniej aktualna niż INNA LINIA, przebiegająca ponad geograficznymi granicami  – Linia Podziału: Panowie ( czyli Banksterzy, Posiadacze Dóbr Światowych) – Niewolnicy (Społeczeństwo Świata, pozostała część Ludzkości).”

Kto by pomyślał, że odkrycie z VIII wieku na naszych obecnych polskich ziemiach może doprowadzić jakiegoś Polaka do takiej OSOBISTEJ syntezy w opisie aktualnej rzeczywistości?!! Przyznacie że to nie jest przeciętna świadomość korzeni polskości i starożytności naszego Sławiańskiego Rodu wśród Polaków. Nie jest to wykład z podręcznika historii.

TAK MOŻNA MYŚLEĆ I MÓWIĆ TYLKO GDY MAMY ŚWIADOMOŚĆ SWOICH FAKTYCZNYCH KORZENI – ŚWIADOMOŚĆ SWOJEGO FAKTYCZNEGO MIEJSCA W STAROŻYTNEJ HISTORII W JAKIEJ JAKO NARÓD UCZESTNICZYLIŚMY. 

TAKIE myślenie pokazuje siłę Jedni, siłę Świadomości Światła Świata i siłę świadomości własnych Korzeni, siłę cywilizacji która tkwi w naszych genach , w podświadomej pamięci każdego z nas  Słowian, w duszy i sercu każdej Słowiano-Aryjki, każdej Polki i każdego Polaka, ale siłę, która wypływa wyłącznie ze świadomości naszej mitologii i Wiary Przyrodzonej Słowian, ze świadomości  naszego polskiego języka, języka w jakim mówimy, myślimy i piszemy.

Sławia, o której jako o filozoficznym pojęciu, tak jakoś mało w ogóle mówimy – jest Najważniejszym elementem tej świadomości Narodowej, najważniejszym dlatego że to  ona właśnie jest Najwyższym Bytem-Istem,  jest ową wszechogarniającą WSZYSTKO Jednią.

Jako na Górze tako na Dole, na tym naszym Łez Padole.

Czy rzeczywiście musi to być Padół łez i Zgrzytania zębów – czyli Piekło na Ziemi?

Nie! Nie musi!

Dalszy ciąg na stronie autora:

https://bialczynski.pl/2021/09/26/czeslaw-bialczynski-jednia-czyli-slawia-%e2%86%92-jednosc-%e2%86%92-zjednoczenie-%e2%86%92-wspolnota-sosnowiec-25-09-2021/

Continue Reading

Wieda

POWRÓT DO JEDWABNEGO [2021] PL

Published

on

By

Film został usunięty z YouTube. Wojciech Sumliński zapowiedział proces sądowy z medialnym gigantem. Można go wesprzeć na stronie: STOP cenzurze wolnych mediów! | #Powrót_do_Jedwabnego i proces z YouTube!

https://zrzutka.pl/869jy4


POWRÓT DO JEDWABNEGO

Kulminacyjna praca Wojciecha Sumlińskiego, która udowadnia, że w polsko – żydowskiej teraźniejszości nie ma końca przeszłości.

Długofalowa mistyfikacja zmierzająca do wyłudzenia wielomiliardowych roszczeń opisana w 100 minutowej dawce dyskomfortu, odmieniającej sposób patrzenia na naszą rzeczywistość. Film “Powrót do Jedwabnego” jest alarmem – zrealizowanym dzięki wsparciu 4.000 darczyńców.

Autorzy filmu deklarują zezwolenie na kopiowanie filmu i przesyłanie go własnymi kanałami, w tym również na publikowanie go na swoich kanałach w serwisie YouTube. Twórcy zastrzegają, iż film ma charakter niekomercyjny, toteż nie udzielają zgody na powielanie filmu w celach zarobkowych.

Książka “Powrót do Jedwabnego 3. To tylko POLIN” dostępna jest – w cenie promocyjnej – pod linkiem:

https://sumlinski.com.pl/ksiazki/121-powrot-do-jedwabnego-3-to-tylko-polin.html

Continue Reading

Wieda

Cezary Stawski (Vedamir): Proces zmian nabiera tempa… Rzecz o 12 helisach DNA

Published

on

By

Continue Reading

Popularne

© 2020-2021 Wieda.pl