Armstrong: Jak głosy elektorskie mogą być zmienione 6 stycznia?

Autor: Martin Armstrong / Armstrong Economics

W trzech z siedmiu wątpliwych stanów – Michigan, Pensylwania i Wisconsin – Republikanie kontrolują obecnie stanowe legislatury, podczas gdy Demokraci zajmują rezydencję gubernatora. W Nowym Meksyku i Nevadzie Demokraci kontrolują oba urzędy. W Georgii i Arizonie oba urzędy kontrolują Republikanie. W przypadku Pensylwanii ustawodawca przyłączył się do pozwu teksańskiego przeciwko własnemu stanowi.

Podczas głosowania w kolegium elektorów 14 grudnia grupa demokratycznych elektorów wybrała oczywiście Joe Bidena. Jednak republikańscy elektorzy głosowali na prezydenta Donalda Trumpa. Jeśli głosowanie zostanie odrzucone przez sąd z powodu oszustwa, to głosowanie 6 stycznia zmieniłoby się, ponieważ Kongres policzyłby konkurencyjne głosy oddane przez Republikanów.

Wiem, że to brzmi szalenie, ale ostatni raz miało to miejsce, gdy obie grupy z tego samego stanu wysłały konkurencyjne głosy podczas wyborów w 1960 roku między Kennedym i Nixonem. Wtedy gubernator Hawajów zacertyfikował elektorów głosujących na republikańskiego Richarda Nixona. Demokratyczni elektorzy oddali głos na demokratę Johna F. Kennedy’ego.

Nasz komputer podkreśla, że ​​tygodnie 21.12 i 01.04 są głównymi celami, a nie inauguracja. To jest co najmniej bardzo interesujące.

Źródło:

https://www.armstrongeconomics.com/international-news/politics/the-electoral-votes/


Donald Trump:

Jestem bardzo rozczarowany Sądem Najwyższym Stanów Zjednoczonych, podobnie jak nasz wspaniały kraj!

https://twitter.com/realDonaldTrump/status/1339770665168228354