3150 powikłań po 3 dniach szczepień w USA. Francja odkłada na kilka miesięcy “Dyktaturę Zdrowia”. Nie będzie szczytu w Davos

3150 powikłań po 3 dniach szczepień w USA

Jak informuje The Epoch Times, po trzech dniach szczepień w USA, zgłoszono 3150 powikłań, które wymagały opieki lekarza lub uniemożliwiały wykonywanie codziennych czynności.

Według nowych danych Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC), tysiące ludzi nie było w stanie pracować, wykonywać codziennych czynności lub wymagało opieki lekarza po otrzymaniu nowej szczepionki COVID-19.

Według stanu na 18 grudnia 3150 osób zgłosiło, co agencja nazywa „zdarzeniami wpływającymi na zdrowie” po zaszczepieniu.

Informacje zostały przedstawione 19 grudnia przez dr Thomasa Clarka, epidemiologa z CDC.

https://www.theepochtimes.com/thousands-negatively-affected-after-getting-covid-19-vaccine_3625914.html


Francja zmuszona do opóźnienia „Dyktatury Zdrowia”

Jak informuje Summit News, radykalna ustawa zaproponowana przez rząd francuski, zgodnie z którą osoby niezaszczepione nie miałyby dostępu do podstawowych usług, takich jak transport publiczny, spotkała się z ostrą polityczną reakcją.

Jednak rząd został zmuszony do opóźnienia ustawy po gwałtownych protestach.

Francuski minister zdrowia Olivier Véran publicznie odłożył projekt ustawy we wtorek wieczorem.

„Ponieważ trzeba ufać, że Francuzi pójdą i zaszczepią się z własnej woli, ponieważ wciąż jesteśmy w stanie kryzysu sanitarnego… rząd nie przedstawi tekstu (Zgromadzeniu Narodowemu) przez kilka miesiący, aż wyjdziemy z kryzysu”- stwierdził Véran.

Konserwatywny poseł Fabien Di Filippo określił ją jako „szantaż szczepionkowy”.

Lider RN Marine Le Pen nazwała ustawę szczepionkową „zasadniczo totalitarną”. „Ustawa nie ma na celu wprowadzenia obowiązkowych szczepień, ale uniemożliwi każdemu, kto go nie przestrzega, prowadzenie życia towarzyskiego” – powiedziała liderka partii RN.

Sebastien Chenu, nazwał ten plan „dyktaturą zdrowia”, podczas gdy centrowa senator Nathalie Goulet powiedziała, że ​​projekt był „atakiem na wolności publiczne”.

Guillaume Peltier, wiceprzewodniczący centroprawicowej partii LR, ostrzegł, że prawo pozwoli rządowi „uzyskać wszelkie uprawnienia do zawieszenia naszych wolności bez kontroli parlamentarnej”.

Summit News pisze, że Francja nałożyła jedne z najbardziej rygorystycznych środków w Europie, a obywatele muszą wypełniać formularz za każdym razem, gdy opuszczają swój dom. 55% obywateli nie zamierza się szczepić.


Nie będzie szczytu w Davos

Jak informuje Financial Times, Światowe Forum Ekonomiczne przeniosło swoje doroczne spotkanie ze Szwajcarii do Singapuru ze względu na utrzymujące się ryzyko koronawirusa w Europie. Wcześniej WEF przesunął datę przyszłorocznej imprezy ze stycznia na maj.

Ostatni raz spotkanie WEF było przeniesione w następstwie ataków terrorystycznych z 11 września, gdy wydarzenie miało odbyć się w Nowym Jorku.

WEF planuje zorganizowanie pod koniec stycznia wirtualnego wydarzenia, zwanego Tygodniem Agendy Davos.

https://www.ft.com/content/51d01f98-ed0a-41e4-9bce-420d9c4928cb


Prezes Światowego Forum Ekonomicznego, Klaus Schwab, porównuje dystans dzielący Szwajcarię od Singapuru i Guantanamo